hodinky NEST
mezera.gif, 1 kB mezera.gif, 1 kB
přihlášení Přihlášení

Přihlášení

Zákazník: nepřihlášen


heslo
Zapomenuté heslo
mezera.gif, 1 kB

Novinky

10/01/2023 Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date

Seznamte se s Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date - úžasným modelem s mimostředným zobrazením času, velkým datem a odhalenou setrvačkou. Pohled na strojek je fascinující! Automatický kalibr pochází z dílny Maurice Lacroix a navazuje na úspěšný...

19/07/2022 Aikon #Tide FIBA 3X3 Edition

Maurice Lacroix, jako „oficiální časomíra FIBA 3x3 World Tour" pro rok 2022 vydává 3 barevné basketbalové edice Aikon #Tide FIBA 3X3 Edition. Jednou z nich je AI2008-68YZ8-800-0 v modrožluté kombinaci. Quartzový model se silikonovým řemínkem ve 40...

19/07/2022 Pozvánka na FIBA 3x3 World Tour do Prahy 30.-31.7.2022

S potěšením oznamujeme, že značka Maurice Lacroix je „oficiální časomírou FIBA 3x3 World Tour" pro rok 2022. Praha bude, jako jedna ze 14 světových metropolí, dějištěm této atraktivní podívané o víkendu 30.7.- 31.7.2022. Vstup volný! V nejrychlejš...

16/05/2022 Maurice Lacroix Aikon #tide

Nejnovější řada Aikon #tide sdílí podobné atributy a kvality jako ostatní členové rodiny Aikon, je však vyrobená z uprecyklovaného plastu kombinovaného se skleněným vláknem. Tento materiál je dvakrát tvrdší než standardní plast, pětkrát odolnější ...

03/05/2022 Maurice Lacroix myslí na naši planetu

S barvami si značka Maurice Lacroix pohrála v nejnovější kolekci Aikon #tide. Je určena nové generaci, která cení udržitelnost materiálů, cenovou dostupnost a pozoruhodný styl. Aikon #tide právě přichází na trh. Kromě časomíry v zářivých barvách ...

Druhy hodinek

Hodinky jsou vizitkou a každodenním pomocníkem. Podle účelu použití se rozdělují na sportovní, společenské, módní, volný čas, klasické, speciální styly. Výběru věnujte dostatek času a neváhejte požádat o radu či další informace. Správný výběr ovlivní jejich životnost a vaši spokojenost.

MÓDNÍ HODINKY

Módní značky dobře padnou k různým stylům. Jejich výhodou je většinou nízká cena a velký výběr designů. Omezená životnost způsobená použitím levnějších materiálů a strojků, případně kratší dostupností náhradních dílů není překážkou. Módní hodinky se častěji obměňují v závislosti na trendech, čemuž napomáhá příznivá pořizovací cena.

Móda se projevuje v barvách, tvarech nebo velikostech, ale také v nových technologiích a materiálech. Velký boom zaznamenávají karbon a karbonová vlákna používané na pouzdrech a náramcích pánských hodinek. Dámy naopak vyhledávají bílou nebo černou keramiku. Stále větší oblibě se také teší kaučuk a silikon. Tyto materiály jsou velmi vhodné pro alergiky, obecně poskytují vyšší komfort a delší životnost, snadno se udržují. Alergické reakce nezpůsobuje ani lehký a odolný titan, zlato, stříbro nebo platina. Tyto materiály jsou však nákladné a proto je najdeme spíše u vyšší cenové kategorie, např. u Maurice Lacroix nebo Fortis.

Chcete-li být in, pak rozhodně vsaďte na barevnou povrchovou úpravu z keramiky nebo nanesenou technologií PVD. Černá, hnědá, růžové i žluté zlato nebo kombinace odstínů jsou atraktivní pro dámské i pánské hodinky. Krokem vedle není velké množství kamenů, ať už půjde o zirkony, krystaly Swarovski nebo diamanty.

KVALITNÍ A SPOLEČENSKÉ HODINKY

Jsou vizitkou a charakteristikou svého nositele. Jejich výběr je stejně důležitý jako pro oblečení a doplňky, mobilní techniku nebo třeba automobil. Vhodné hodinky dotvoří styl. I když je čas v každém mobilním telefonu, v manažerských nebo business pozicích se bez kvalitních, nejlépe mechanických hodinek prostě neobejdeme. Vybíráme je pro delší období. Jsou nadčasové a působí seriozně.

Důležité jsou materiály a kvalitativní detaily. Na pouzdra, případně náramky, se nejčastěji používá ušlechtilá ocel, zlato, titan nebo platina. Kvalitní pouzdra bývají složená z více kusů, mají reliéfní dekory a jsou osazena nejlépe safírovými sklíčky odolnými proti poškrábání. Náramek bývá ze stejného materiálu jako pouzdro a u kvalitních hodinek je zakončen překládací sponou, případně ještě stlačovací nebo s bezpečnostní pojistkou. Ta usnadňuje zapínání a uzavřený okruh zabrání pádu hodinek při náhodném rozepnutí. Důkazem vysoké úrovně výrobku je komfortní překládací spona také u pásku. Koženým řemínkům vévodí kůže cizokrajných zvířat - řemínky z krokodýla, aligátora, krajty, varana, rejnoka či pštrosa. Oblíbené jsou také moderní materiály, jako kaučuk či silikon.

Srdcem hodinek je strojek. Quartzový strojek (hodinky na baterii) volí většinou ženy. Muži často upřednostňují mechanické strojky, jejichž práci mohou pozorovat přes prosklené spodní víčko. Mechanické hodinky jsou symbolem elegance a kvality. Natahují se ručně nebo automaticky pohybem ruky při nošení. Seriozní hodinky v nadčasových designech jsou oblíbené také jako stylové osobní, firemní i reklamní dárky.

Kvalitní společenské hodinky z našeho portfolia: Maurice Lacroix, Davidoff, Cimier, Fortis.

SPORTOVNÍ HODINKY

Tento termín je složitější a je třeba si uvědomit, zda vybíráte pouze sportovní design nebo hledáte hodinky na určitý sport a jaké jsou požadavky na funkce hodinek. Od této představy se pak odvíjí samotný výběr podle vhodných materiálů, typů strojku, vodotěsnosti a funkcí.

Čistě sportovní hodinky (na potápění, běh, turistiku atd.) vybírejte ze značek, které se na ně specializují. U hodinek se sportovnějším designem máte volnější ruku při výběru.

Pro sportovní aktivity volíme nejčastěji hodinky s klasickým quartzovým strojkem, digitálním nebo kombinovaným strojkem. Výjimkou je použití mechanických strojků v extrémních podmínkách, kde elektronické systémy mohou selhat a ohrozily by například život (letectví, extrémní vysokohorská turistika apod.). Obecně však není mechanický strojek pro sport příliš vhodný (ať už na ruční nebo automatický nátah), protože je více náchylný k nárazům, otřesům a přetížení. Mechanický strojek je také méně přesný a nenabízí mnoho funkcí. V opačném případě, jde o velice nákladné kalibry, které primárně prezentují výjimečnou hodinářskou práci, než aby naplňovaly sportovní účel.

Dalším důležitým kriteriem jsou materiály. Při sportovních aktivitách dochází k nárazům, otřesům, tření, oděrům, ale také ke zvýšenému působení nečistot a vlhkosti (voda, pot). Pouzdro by proto mělo být odolné (vhodná je ocel) a pokud možno i lehké (dobře poslouží titan nebo plast), také by konstrukčně mělo poskytovat dostatečnou ochranu před nárazy pro strojek uvnitř. Rozhodně se vyplatí safírové sklíčko odolné proti poškrábání, levné hodinky však prodraží. Delší životnost bude mít sklíčko rovné, co nejvíce zapuštěné do pouzdra, tedy opak vypouklého skla, které pouzdro přesahuje a jako první sbírá nárazy. Před nimi ho může ochránit například luneta pouzdra.

Podle druhu aktivit je třeba zvolit také odpovídající vodotěsnost. Zde se doporučuje vodotěsnost nad 100 m (10 ATM). Obecně se traduje, že nejlépe chráněné vodotěsné hodinky mají mít šroubovací spodní víčko  a šroubovací korunku, případně i tlačítka. S novými výrobními procesy a technologiemi dnes výrobce závity může nahradit například vícenásobným těsněním v ovládacích prvcích aniž by byla snížena kvalita a odolnost vůči vlhkosti. V každém případě je třeba si uvědomit, že se údaj o vodotěsnost se vztahuje pouze k pouzdru. Vodotěsnost pouzdra není trvalá, je třeba ji pravidelně kontrolovat a těsnění měnit v rámci běžné údržby hodinek.

Nezapomínejme na řemínky a náramky. Kovotah je praktický z hlediska nejdelší životnosti a snadné údržby, zvyšuje však hmotnost hodinek. Výborným řešením je kaučuk nebo silikon. Tyto materiály mají také dlouhou životnost, jsou omyvatelné, pružné a většinou vhodným řešením i pro alergiky. Kůže proto není vhodná při plavání a rovněž jiné druhy vlhkosti, jako např. pot, mění její barvu, tvar a pružnost a tím výrazně zkracují životnost pásku.

Hodinky se sportovním designem z našeho portfola: Fortis, CAT, Maurice Lacroix, Cimier, Davidoff.