hodinky NEST
mezera.gif, 1 kB mezera.gif, 1 kB
přihlášení Přihlášení

Přihlášení

Zákazník: nepřihlášen


heslo
Zapomenuté heslo
mezera.gif, 1 kB

Novinky

16/05/2022 Maurice Lacroix Aikon #tide

Nejnovější řada Aikon #tide sdílí podobné atributy a kvality jako ostatní členové rodiny Aikon, je však vyrobená z uprecyklovaného plastu kombinovaného se skleněným v...

03/05/2022 Maurice Lacroix myslí na naši planetu

S barvami si značka Maurice Lacroix pohrála v nejnovější kolekci Aikon #tide. Je určena nové generaci, která cení udržitelnost materiálů, cenovou dostupnost a pozoruhodný styl. Aikon #tide p...

01/05/2022 Maurice Lacroix Eliros Sunshine

Pozitivní a zářivé Eliros Sunshine potěší všechny milovníky designu a stylu životní pohody. Značka Maurice Lacroix dala tentokrát výrazný prostor dekadentním zlat&yac...

25/04/2022 Maurice Lacroix Venturer Bronze limited edition

Druhá limitovaná edice modelu Aikon Venturer v bronzu bude uvedena na trh v létě. Přijde pouze několik kusů z pětisetkusové edice, nejvyšší čas na rezervace! Švýcarské hodinky r...

21/04/2022 Maurice Lacroix Aikon Automatic bestseller

Bestseller Aikon Automatic je díky novým řemínkům a systému easy change ještě flexibilnější. Jedny hodinky tak můžete jednoduše měnit na různé styly podle příležitosti použit&iacut...

10/04/2022 MAHINDRA edition od Maurice Lacroix

Švýcarská manufaktura Maurice Lacroix je oficiální časomírou závodní stáje Mahindra Racing, jednoho ze zakládajících členů závodní série Formule ...

14/02/2021 Maurice Lacroix Masterpiece Embrace

Čas věnovaný společným tikáním dvou srdcí zaklesnutých do sebe u Masterpiece Embrace znamená opravdu velké vyznání! Když Maurice Lacroix poprvé přišli se zo...

15/01/2021 Maurice Lacroix Aikon Automatic Lady

Příjemným společníkem na každý den jsou švýcarské hodinky Aikon. Ani v dámské velikosti už kromě pohodlnějšího quartzu nechybí možnost pořídit hodinky s ži...

10/01/2021 Maurice Lacroix Eliros Rainbow

Rozzářete sebe a své zápěstí barevnými Elirosy Rainbow. Duhové hodinky vám každým pohledem vykouzlí dobrou náladu a úsměv na tváři. Barevně je sladí...

Druhy hodinek

Hodinky jsou vizitkou a každodenním pomocníkem. Podle účelu použití se rozdělují na sportovní, společenské, módní, volný čas, klasické, speciální styly. Výběru věnujte dostatek času a neváhejte požádat o radu či další informace. Správný výběr ovlivní jejich životnost a vaši spokojenost.

MÓDNÍ HODINKY

Módní značky dobře padnou k různým stylům. Jejich výhodou je většinou nízká cena a velký výběr designů. Omezená životnost způsobená použitím levnějších materiálů a strojků, případně kratší dostupností náhradních dílů není překážkou. Módní hodinky se častěji obměňují v závislosti na trendech, čemuž napomáhá příznivá pořizovací cena.

Móda se projevuje v barvách, tvarech nebo velikostech, ale také v nových technologiích a materiálech. Velký boom zaznamenávají karbon a karbonová vlákna používané na pouzdrech a náramcích pánských hodinek. Dámy naopak vyhledávají bílou nebo černou keramiku. Stále větší oblibě se také teší kaučuk a silikon. Tyto materiály jsou velmi vhodné pro alergiky, obecně poskytují vyšší komfort a delší životnost, snadno se udržují. Alergické reakce nezpůsobuje ani lehký a odolný titan, zlato, stříbro nebo platina. Tyto materiály jsou však nákladné a proto je najdeme spíše u vyšší cenové kategorie, např. u Maurice Lacroix nebo Fortis.

Chcete-li být in, pak rozhodně vsaďte na barevnou povrchovou úpravu z keramiky nebo nanesenou technologií PVD. Černá, hnědá, růžové i žluté zlato nebo kombinace odstínů jsou atraktivní pro dámské i pánské hodinky. Krokem vedle není velké množství kamenů, ať už půjde o zirkony, krystaly Swarovski nebo diamanty.

V našem portfoliu najdete módní hodinky u značek: JUST, Smalto, Betty Barclay a Nina Ricci.

KVALITNÍ A SPOLEČENSKÉ HODINKY

Jsou vizitkou a charakteristikou svého nositele. Jejich výběr je stejně důležitý jako pro oblečení a doplňky, mobilní techniku nebo třeba automobil. Vhodné hodinky dotvoří styl. I když je čas v každém mobilním telefonu, v manažerských nebo business pozicích se bez kvalitních, nejlépe mechanických hodinek prostě neobejdeme. Vybíráme je pro delší období. Jsou nadčasové a působí seriozně.

Důležité jsou materiály a kvalitativní detaily. Na pouzdra, případně náramky, se nejčastěji používá ušlechtilá ocel, zlato, titan nebo platina. Kvalitní pouzdra bývají složená z více kusů, mají reliéfní dekory a jsou osazena nejlépe safírovými sklíčky odolnými proti poškrábání. Náramek bývá ze stejného materiálu jako pouzdro a u kvalitních hodinek je zakončen překládací sponou, případně ještě stlačovací nebo s bezpečnostní pojistkou. Ta usnadňuje zapínání a uzavřený okruh zabrání pádu hodinek při náhodném rozepnutí. Důkazem vysoké úrovně výrobku je komfortní překládací spona také u pásku. Koženým řemínkům vévodí kůže cizokrajných zvířat - řemínky z krokodýla, aligátora, krajty, varana, rejnoka či pštrosa. Oblíbené jsou také moderní materiály, jako kaučuk či silikon.

Srdcem hodinek je strojek. Quartzový strojek (hodinky na baterii) volí většinou ženy. Muži často upřednostňují mechanické strojky, jejichž práci mohou pozorovat přes prosklené spodní víčko. Mechanické hodinky jsou symbolem elegance a kvality. Natahují se ručně nebo automaticky pohybem ruky při nošení. Seriozní hodinky v nadčasových designech jsou oblíbené také jako stylové osobní, firemní i reklamní dárky.

Kvalitní společenské hodinky z našeho portfolia: Maurice Lacroix, Davidoff, Cimier, Smalto, ale i Fortis, Carucci.

SPORTOVNÍ HODINKY

Tento termín je složitější a je třeba si uvědomit, zda vybíráte pouze sportovní design nebo hledáte hodinky na určitý sport a jaké jsou požadavky na funkce hodinek. Od této představy se pak odvíjí samotný výběr podle vhodných materiálů, typů strojku, vodotěsnosti a funkcí.

Pro sportovní aktivity volíme nejčastěji hodinky s klasickým quartzovým strojkem, digitálním nebo kombinovaným strojkem. Výjimkou je použití mechanických strojků v extrémních podmínkách, kde elektronické systémy mohou selhat a ohrozily by například život (letectví, extrémní vysokohorská turistika apod.). Obecně však není mechanický strojek pro sport příliš vhodný (ať už na ruční nebo automatický nátah), protože je více náchylný k nárazům, otřesům a přetížení. Mechanický strojek je také méně přesný a nenabízí mnoho funkcí. V opačném případě, jde o velice nákladné kalibry, které primárně prezentují výjimečnou hodinářskou práci, než aby naplňovaly sportovní účel.

Dalším důležitým kriteriem jsou materiály. Při sportovních aktivitách dochází k nárazům, otřesům, tření, oděrům, ale také ke zvýšenému působení nečistot a vlhkosti (voda, pot). Pouzdro by proto mělo být odolné (vhodná je ocel) a pokud možno i lehké (dobře poslouží titan nebo plast), také by konstrukčně mělo poskytovat dostatečnou ochranu před nárazy pro strojek uvnitř. Rozhodně se vyplatí safírové sklíčko odolné proti poškrábání, levné hodinky však prodraží. Delší životnost bude mít sklíčko rovné, co nejvíce zapuštěné do pouzdra, tedy opak vypouklého skla, které pouzdro přesahuje a jako první sbírá nárazy. Před nimi ho může ochránit například luneta pouzdra.

Podle druhu aktivit je třeba zvolit také odpovídající vodotěsnost. Zde se doporučuje vodotěsnost nad 100 m (10 ATM). Obecně se traduje, že nejlépe chráněné vodotěsné hodinky mají mít šroubovací spodní víčko  a šroubovací korunku, případně i tlačítka. S novými výrobními procesy a technologiemi dnes výrobce závity může nahradit například vícenásobným těsněním v ovládacích prvcích aniž by byla snížena kvalita a odolnost vůči vlhkosti. V každém případě je třeba si uvědomit, že se údaj o vodotěsnost se vztahuje pouze k pouzdru. Vodotěsnost pouzdra není trvalá, je třeba ji pravidelně kontrolovat a těsnění měnit v rámci běžné údržby hodinek.

Nezapomínejme na řemínky a náramky. Kovotah je praktický z hlediska nejdelší životnosti a snadné údržby, zvyšuje však hmotnost hodinek. Výborným řešením je kaučuk nebo silikon. Tyto materiály mají také dlouhou životnost, jsou omyvatelné, pružné a většinou vhodným řešením i pro alergiky. Kůže proto není vhodná při plavání a rovněž jiné druhy vlhkosti, jako např. pot, mění její barvu, tvar a pružnost a tím výrazně zkracují životnost pásku.   

V našem portfoliu najdete sportovní hodinky zejména u značek: CAT (Caterpillar) a Fortis, některé modely Cimier (např. kolekce Seven Seas, Hattrick, Birdie).

PŘEHLED NÁMI NABÍZENÝCH ZNAČEK

Maurice Lacroix - elegantní švýcarské hodinky k obleku i kostýmku. Prezentují styl a vytříbený vkus. Renomovaná značka pyšnící se mnoha patenty a designovými cenami. Výrobce vlastních pouzder a strojků.  V nabídce nechybí sběratelské hodinky s mechanickými strojky pro nejnáročnější klientelu.

Fortis - letecké hodinky, převážně pánské automaty. Švýcarská značka, která je již od roku 1994 neodmyslitelně spojená s kosmonautikou a letectvím. První továrna na automatické hodinky na světě slaví letos 100 let od svého založení.

Cimier - švýcarské náramkové hodinky s quartzovým nebo mechanickým strojkem (ruční nátah i automat), výjimkou nejsou limitované edice. Střízlivé, nadčasové designy, vysoká kvalita za dostupnou cenu. Oblíbenou edicí je Birdie - hodinky na golf.

Smalto - módní značka z portfolia Franck Muller Group. Kombinace švýcarské kvality s výrazným rukopisem uznávaného módního návrháře Francesca SMALTO. Luxus za cenu dostupnou každému (6 - 12 tisíc.Kč).

Nina Ricci - nejen parfémy nebo móda z Paříže, ale také kvalitní švýcarské hodinky. Mohou být příjemnou alternativou za klasické šperky. Využijete pro sebe, modely s diamanty potěší také jako luxusní dárek pro výjimečnou příležitost.

Betty Barclay - dámské hodinky renomované módní značky (kabelky, šátky, brýle, oděvy a další doplňky). Levné hodinky na každý den nebo zdobené krystaly Swarovski pro slavnostnější události.

Caterpillar - CAT. Známá stavební technika, ale i boty, brýle, tašky nebo pánské sportovní hodinky z odolných materiálů s různými funkcemi - stopky, alarm, datum, den v týdnu, fáze měsíce. Převážně pánské modely, ale vyberou si také ženy.

Carucci - módní i klasické ručičkové modely, mechanické hodinky s průhledy do strojku, quartzové hodinky, sportovní modely, bling bling styl, XXL, klasika. Velké množství provedení, japonské a nově i švýcarské strojky.

Just - cool hodinky pro mladé, které nosí zpěvák Patrick Nuo. Široké kožené pásky, mladistvý look, super nízká cena. Hit letošní sezóny - barvy, barvy a zase barvy, také bílá nebo černá keramika. Hodinky z keramiky jsou nadčasové, elegantní a příjemné na nošení.

Haribo - dětské hodinky pro naše nejmenší. Medvídek Haribáček je typickým symbolem těchto hodinek. Medvídek ve 3D provedení na barevném plastovém řemínku pobaví nejmenší děti. Skvělý dárek za vysvědčení nebo první hodinky na začátek školního roku. Větším slečnám je určena kolekce s medvídkem na číselníku hodinek posetých krystaly Swarovski.